Bransoletki DNR

Zamówienia typu nie-wracaj (DNR) dla pacjentów są powszechnie uznawane i stosowane w większości szpitali w Stanach Zjednoczonych; jednak szybka identyfikacja pacjentów, którzy należą do tej kategorii, jest czasami trudna i dezorientująca, gdy znajdują się w zatrzymaniu akcji serca. Często nie ma czasu na odnoszenie się do wykresu lub konsultowanie się z odpowiednią pielęgniarką lub rezydentem, aby sprawdzić, czy zamówienie DNR obowiązuje (tj. Czy odpowiednie formularze zostały podpisane i są ważne).
Dlatego proponujemy, aby pacjenci nosili standardową bransoletkę lub znacznik nadgarstka DNR, z formą uniwersalnej identyfikacji, tak aby można je było szybko rozpoznać w czasie próby resuscytacji. Ta bransoletka byłaby podobna do bransoletki Medic Alert . Umieszczenie tej bransoletki wskazuje, że obowiązują aktualne przepisy egzekwujące zamówienie DNR. Bransoletka zostanie usunięta, jeśli pacjent lub rodzina cofną zgodę lub zamówienie DNR stanie się nieaktualne.
Projekt takiej bransoletki można określić na zasadzie szpital-szpital, lub można przyjąć uniwersalny wzorzec koloru; na pewno wystarczą litery DNR na bransoletce. Ta forma identyfikacji może zapobiec nieumyślnej resuscytacji pacjenta za pomocą zlecenia DNR.
Joan Swersky, CSW
Robert B. Swersky, MD
1201 Northern Blvd., Manhasset, NY 11030
[hasła pokrewne: kilaki, zapalenie przewodu słuchowego, olx luboń ]