Psychofarmakolodzy III ad

Niektórzy z japońskich naukowców, z którymi rozmawiał Healy, mówili o powstaniach w ich kraju. Japońscy uczniowie antiestablishment zajęli wydział psychiatrii na Uniwersytecie Tokijskim przez zaskakujące 10 lat. Pojawiają się dziwne zbiegi okoliczności. Na przykład Fridolin Sulser był szwajcarskim doktorantem, który przyjechał do Stanów Zjednoczonych, by pracować w National Institutes of Health u Bernarda Brodiego, współautora, z Alfredem Pletscherem (późniejszym dyrektorem ds. Badań w Hoffmann-LaRoche) i Parkhurst Shore, z wpływowy raport z 1955 r. wykazujący, że pozbawiony rezerwy mózg serotoniny. Zwykle Sulser musiałby opuścić Stany Zjednoczone, aby powrócić do Szwajcarii (jak miał Pletscher). Jednakże przyjaźnił się z kolegą ze studiów w laboratorium Brodiego, Jamesem Dingellem i jego bratem Johnem, być może dlatego, że ich matka była Szwajcarką. John Dingell, kongresman z Michigan, mógł odstąpić od wymogu zamieszkania za Sulser. Sulser pracował w Burroughs Wellcome, a następnie na Uniwersytecie Vanderbilt, gdzie opisał regulację w dół receptorów beta poprzez antydepresanty. John Dingell miał dalsze zaangażowanie w badania medyczne, kiedy zwołał przesłuchania z Kongresu dotyczące sporu dotyczącego możliwego naukowego wykroczenia między współautorami Davida Baltimore a Therezą Imanishi-Kari i ich oskarżycielką Margot O Toole. Chciałbym, żeby Healy zapytała Sulsera, czy ma jakiekolwiek przemyślenia na temat roli swojego sponsora imigracyjnego w tej kontrowersyjnej sprawie.
Klinicyści będą mogli cieszyć się relacjami z wprowadzenia chlorpromazyny. Kilka osób, z którymi przeprowadzono wywiady, przekazało poruszające opisy dramatycznych skutków tego leku u osób, które przez wiele lat były bogate w florę.
Badania są dziś bardziej kłopotliwe. Konieczność dostosowania się do stale zmieniających się i rosnących wymogów prawnych zwiększa nakłady pracy i koszty badań klinicznych. Wątpliwe jest, aby dzisiejsze odkrycia można było wprowadzić tak szybko, jak to miało miejsce w dekadzie lat pięćdziesiątych, kiedy to wprowadzono lithium, leki przeciwpsychotyczne, leki przeciwdepresyjne i nowe anksjolityczne środki uspokajające. Być może nie jest to ważne, w porównaniu z większą uwagą zwróconą teraz na prawo podmiotów i pacjentów do uzyskania pełnych informacji oraz wyższej jakości danych klinicznych wymaganych przed uzyskaniem licencji na nowy lek.
Niniejszy tom nie jest przeznaczony dla czytelników, którzy chcą mieć prosty i dobrze zorganizowany opis postępu medycznego w jednej książce. Ci, którzy chcą czytać sprzeczne i niekompletne opisy odkryć narkotyków, zostaną nagrodzeni wielowymiarowym opisem trudów i nagród z badań w dziedzinie psychofarmakologii.
Frances R. Frankenburg, MD
Bedford Veterans Affairs Medical Center, Bedford, MA 01730
frances. [email protected] va.gov
[przypisy: leukoencefalopatia, gastrolog rzeszow, zespół ostrej niewydolności oddechowej ]
[podobne: zwapnienie aorty brzusznej, olx luboń, witamina c lewoskrętna gdzie kupić ]