The Callus of Crack Kokaina

Z biegiem lat dziennik opublikował kilka listów opisujących udręki związane z hobby, zawodów i nawyków. Aliteracja warunku z dotkniętą częścią ciała wydaje się być ważna w tytule litery (dwa przykłady są wymienione w odnośnikach1, 2). Chciałbym przedstawić następujący opis przypadku, ponieważ uważam, że inni pracownicy służby zdrowia i rodzice mogą czerpać korzyści ze znajomości kalusa kokainy .
26-letnia kobieta przyszła na pogotowie, prosząc o detoksykację za uzależnienie od kokainy. Opisała zwyczaj palenia cracku przez fajkę każdego dnia przez ostatnie osiem miesięcy. Jej stosowanie leku stopniowo zwiększało się do grama na dobę. Niedawno doświadczyła podobnego do ciśnienia bólu w klatce piersiowej podczas palenia leku. To skłoniło ją do podjęcia decyzji o leczeniu uzależnienia. Przyznała się do wcześniejszego stosowania hydromorfonu (Dilaudid), metakwalonu, fencyklidyny, korby (domowego stymulanta) i alkoholu, ale nie nikotyny.
Badanie fizykalne ujawniło niepokój, depresję i chudość kobiety z normalnymi objawami życiowymi. Miała kalus o wymiarach 2,0 na 1,5 na 0,8 cm na łokciowej stronie prawego kciuka na stawie międzypaliczkowym. Obszar ten był odbarwiony na brzegach czarnym materiałem, który wyglądał jak chronicznie spalona skóra. Były dwa liniowe obszary metalicznego srebrnego przebarwienia, które przebiegały poziomo w środkowej części kalusa. Pacjentka zapytała, czy była jakakolwiek operacja, która naprawiłaby to na moim kciuku , co miało miejsce od jej przyzwyczajenia się do kokainy.
Stwierdzono, że wiele fizycznych stygmatów i schorzeń medycznych wynika z nadużywania kokainy.3 4 5 Aktualna literatura nie opisuje nieprawidłowości tego pacjenta w związku z nadużywaniem kokainy. Pacjent wyjaśnił, że zmiana wzrosła i stała się ciemniejsza wraz ze wzrostem jej nawyku. Pomyślała, że było to spowodowane bardzo częstym używaniem jednorazowej zapalniczki do zapalania kokainy w rurce, kalusa występującego w wyniku wielokrotnego kontaktu kciuka z ząbkowanym kołem zapalającym zapalniczkę. Ponieważ ten przypadek został zidentyfikowany, widziałem kilku innych pacjentów z podobnymi uszkodzeniami kciuka z tej samej przyczyny.
Lekarze i rodzice często nie podejrzewają narkomanii, dopóki nie jest ona w zaawansowanym stadium. Być może rozpoznanie kokainy kalusowej jako fizycznego objawu nadużywania crack-kokainy zwiększy zdolność lekarzy, doradców ds. Nadużywania substancji i rodziców do wykrywania takich nadużyć, aby odpowiednie porady i leczenie mogły rozpocząć się wcześniej.
Robert F. Larkin, MD
Greater Laurel Beltsville Hospital, Laurel, MD 20707
5 Referencje1. Haig AJ. . Porażenie pedału pchacza. N Engl J Med 1989; 320: 63.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Kron MA, Ellner JJ. . Brzuch bufora. N Engl J Med 1988; 318: 584.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Gawin FH, Ellinwood EH Jr. Kokaina i inne stymulanty: działania, nadużycia i leczenie. N Engl J Med 1988; 318: 1173-82.
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Cregler LL, Mark H. . Medyczne powikłania nadużywania kokainy. N Engl J Med 1986; 315: 1495-500.
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
5. Isner JM, Estes NAM III, Thompson PD, i in. . Ostre zdarzenia sercowe czasowo związane z nadużywaniem kokainy. N Engl J Med 1986; 315: 1438-43.
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
(2)
[hasła pokrewne: jak zrobić krem do twarzy, metaplazja jelitowa, zespół ostrej niewydolności oddechowej ]